O nás

Textové pole:     Historie
Textové pole:     NAO vyrobeno ve Španělsku
Textové pole:  O výrobě NAO
Textové pole:     Evoluce Loga
Textové pole: Úvod
Textové pole: O nás
Textové pole: Kolekce
Textové pole: Témata
Textové pole: Katalog
Textové pole: Kontakt

Proces tvorby

 

K zachycení jedinečných okamžiků života v krásných soškách je zapotřebí těch nejzručnějších rukou. Proto porcelán NAO vyrábějí naši „veteráni“, tedy umělci pracující pro naší značku již mnoho let. Kolekce NAO, která se skládá zhruba ze tři set figurek, je neustále aktualizována, neboť každý rok se do katalogu přidávají další a další výrobky. Naši návrháři jsou velmi kreativní a to je jeden z důvodu proč figurky NAO jsou vášní sběratelů po celém světě. Všechno začíná osobitým designem. Tvůrci NAO jsou inspirovány vlastním životem, vzpomínka na šťastný okamžik jim pomáhá vytvořit velmi jedinečný výrobek nabitý pozitivní energií.

 

Proces tvorby je zahájen náčrtkem naších návrhářů, který je následně převeden do hliněné formy. Formy se naplní tekutým porcelánem a ve chvíli, kdy směs získá potřebnou konzistenci a uschne, forma se rozebere.Vzniklý odlitek se opatrně vyjme, čímž vznikne základ pro figurku.

Dále umělci provádějí ruční malbu každé sošky, stále ještě „nasucho“, tedy bez použití pece. Barvy se aplikují s ohledem na konečný odstín, který vznikne po výpalu a následném nátěru. Po konečném nátěru jsou jednotlivé kusy umístěny do speciální pece, kde se vypalují po dobu 24 hodin. Po uplynutí této potřebné doby jsou připraveny zaujmout místo v srdcích tisíců lidí po celém světě.