O nás

Textové pole:  Historie
Textové pole:     NAO vyrobeno ve Španělsku
Textové pole:     O výrobě NAO
Textové pole:     Evoluce Loga
Textové pole: Úvod
Textové pole: O nás
Textové pole: Kolekce
Textové pole: Témata
Textové pole: Katalog
Textové pole: Kontakt

Historie

 

V roce 1967 bratři LLadrové získali malou fabriku na porcelán nedaleko španělské Valencie a začali pracovat s těmi nejlepšími umělci v okolí. Vytvořili svůj osobitý styl, který posloužil základem pro tvorbu nových uměleckých děl pod značkou ROSAL. Dnes by se mohly tyto figurky zdát málo propracované, ovšem jejich kouzlo vychází právě z nevinnosti, něhy a šarmu – vlastností, typické pro naše výrobky ve všech stádiích technologického vývoje. Život plný romantiky a idylické časy, to jsou rysy porcelánových figurek vyráběných pod značkou ROSAL.

 

V roce 1975 byla kolekce figurek přejmenována na ZAPHIR a fabrika byla přemístěna do nových prostor, které byly zařízeny s ohledem na budoucí prosperitu nové značky. Co se týče samotných výrobků, staly se velmi stylovými a zohledňovaly nové moderní trendy.

 

Ve Spojených státech populární značka se rozšířila velmi rychle, a tak bratři LLadrové se rozhodli hledat nový obchodní název, pod kterým by mohli v zahraničí více uspět. Zrozuje se tak nové obchodní jméno NAO, které pochází z názvu starých plachetnic z éry Kryštofa Kolumba, symbolizující návrat ke kořenům a časům plných tvořivosti, úspěchu a magie. V současné době v dílně bratří LLadrů tvoří stovka umělců, jejíchž díla se úspěšně prodávají po celém světě.